Tervise infosüsteemi äriteenuste arendus- ja hooldustööd
Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus
Hanke eesmärk on sõlmida raamleping kuni nelja täitjaga, kes hakkavad arendama ja hooldama tervise infosüsteemi kesksüsteemi (edaspidi TIS) ning Tervisejuhtimise töölaua kasutajaliidest (edaspidi TJT). Raamlepingu eeldatav maksumus on 10 000 000 eurot ja maksimaalne võimalik kogumaksumus on 15 000 000 eurot (summad ilma käibemaksuta). / Kõrvaldamise alused ja kvalifitseerimistingimused: Vaata hanke alusdokumentidest
TähtaegPakkumiste esitamise tähtaeg oli 2026-05-18. Hange avaldati aadressil 2026-04-13.
TarnijadLepingu sõlmimise otsustes või muudes hankedokumentides on mainitud järgmisi tarnijaid:
Kes? Mida?- • IT-teenused: nõuande-, tarkvaraarendus-, Interneti- ja tugiteenused › Tarkvara programmeerimis- ja nõustamisteenused
- • Eesti › Kesk-Eesti
- • Eesti › Kirde-Eesti
- • Eesti › Lääne-Eesti
- • Eesti › Lõuna-Eesti
- • Eesti › Põhja-Eesti
- • Extra-Regio NUTS 2 › Extra-Regio NUTS 3
Hanke ajalugu
| Kuupäev | Dokument |
|---|---|
| 2026-04-13 | Hanketeade |
| 2026-05-07 | Hanketeade |
| 2026-08-31 | Hankelepingu sõlmimise teade |
Hanketeade (2026-04-13)
Objekt
Hanke ulatus
Pealkiri: Tervise infosüsteemi äriteenuste arendus- ja hooldustööd
Viitenumber:
Lühikirjeldus:
Lepingu liik: Teenused
Tooted/teenused: Tarkvara programmeerimis- ja nõustamisteenused 📦
Hinnanguline väärtus ilma käibemaksuta: 10 000 000 EUR 💰
Kirjeldus
Sisemine tunnus:
Täiendav teave:
Strateegilise hanke eesmärk: Sotsiaalsete eesmärkide täitmine
Sotsiaalse eesmärgi edendamine: Muu
Innovatsioonihange: Hanke alusel tellitud ehitustööd, asjad või teenused on uudsed või oluliselt täiustatud võrreldes muude juba turul olevate ehitustööde, asjade või teenustega.
Puuetega inimeste ligipääsetavuse kriteeriumide kasutamine tehnilistes kirjeldustes: Puuetega inimeste juurdepääsukriteeriume pole lisatud, sest hange ei ole mõeldud kasutamiseks füüsilistele isikutele
Peamine tegevuskoht või esinemispaik: Täpne piirkond määramata
Riik: Eesti 🇪🇪
Esitamiskoht: Kestus: 36 kuud
Preemiakriteeriumid
Hind ✅
Hind (osakaal): 40.0
Kvaliteedikriteerium (nimi): Vaata hanke alusdokumentidest
Kvaliteedikriteerium (osakaal): 60.0
Pealkiri
Partii identifitseerimisnumber:
Menetlus
Protseduuri tüüp
Avatud menetlus ✅
Õiguslik alus: Direktiiv 2014/24/EL
Menetluskorra kirjeldus: Avatud hankemenetlus
Administratiivne teave
Pakkumiste või osalemistaotluste laekumise tähtaeg: 2026-05-18 12:00:00.000 📅
Pakkumiste avamise tingimused: 2026-05-18 13:00:00.000 📅
Pakkumiste avamise tingimused (koht): https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/
Keeled, milles võib esitada pakkumisi või osalemistaotlusi: eesti 🗣️
Minimaalne ajavahemik, mille jooksul pakkuja peab pakkumist säilitama: 4 kuud
Teave raamlepingu või dünaamilise ostusüsteemi kohta
Raamleping ühe ettevõtjaga ✅
Osalejate maksimaalne arv: 4
Hanketingimused
Avamise kuupäev: 2026-05-18 13:00:00.000 📅
Koht: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/
E-arveldamine: Nõutav
Kasutatakse elektroonilist makset ✅
Preemiakriteeriumid
Kaalu tüüp: Kaal (punktid, täpne)
Tellija
Nimi ja aadressid
Nimi: Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus
Riiklik registreerimisnumber:
Postiaadress: Pärnu mnt 132
Postiindeks: 11317
Postilinn: Tallinn
Piirkond: Extra-Regio NUTS 3 🏙️
Riik: Eesti 🇪🇪
Kontaktpunkt: Katrin Keert
E-post: hanked@tehik.ee 📧
Telefon: +372 53585358 📞
URL: https://www.tehik.ee 🌏
Ostja profiili aadress: https://www.tehik.ee 🌏
Tellija tüüp
Ministeerium või mõni muu riiklik või födreaalne ametiasutus
Peamine tegevus
Üldised avalikud teenused
Kommunikatsioon
Dokumentide URL: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/10122864/documents?group=B 🌏
Osalemise URL: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/10122864/tenders 🌏
Hankedokumendi keel: eesti 🗣️
Elektrooniline esitamine: Nõutav
Täiendav teave
Täiendav teave
Vahendusmenetluse eest vastutav asutus
Nimi: Riigihangete vaidlustuskomisjon
Riiklik registreerimisnumber:
Postiaadress: Tartu mnt 85
Postiindeks: 10115
Postilinn: Tallinn
Piirkond: Extra-Regio NUTS 3 🏙️
Riik: Eesti 🇪🇪
E-post: vako@fin.ee 📧
Telefon: +3726113713 📞
Läbivaatamise keha
Sama kui: Vahendusmenetluse eest vastutav asutus
Läbivaatamise kord
Täpne teave läbivaatamismenetluse tähtaja(te) kohta: https://fin.ee/riigihanked-riigiabi-osalused/riigihanked/vaidlustusmenetlus
Teave elektrooniliste töövoogude kohta
Elektrooniline arveldamine on lubatud
Allikas: OJS 2026/S 072-251920 (2026-04-13)
Objekt
Hanke ulatus
Pealkiri: Tervise infosüsteemi äriteenuste arendus- ja hooldustööd
Viitenumber:
308426-0000
Lühikirjeldus:
Hanke eesmärk on sõlmida raamleping kuni nelja täitjaga, kes hakkavad arendama ja hooldama tervise infosüsteemi kesksüsteemi (edaspidi TIS) ning Tervisejuhtimise töölaua kasutajaliidest (edaspidi TJT).
Raamlepingu eeldatav maksumus on 10 000 000 eurot ja maksimaalne võimalik kogumaksumus on 15 000 000 eurot (summad ilma käibemaksuta). / Kõrvaldamise alused ja kvalifitseerimistingimused: Vaata hanke alusdokumentidest
Näita rohkem
Tooted/teenused: Tarkvara programmeerimis- ja nõustamisteenused 📦
Hinnanguline väärtus ilma käibemaksuta: 10 000 000 EUR 💰
Kirjeldus
Sisemine tunnus:
308426-0000
Täiendav teave:
Tegemist on olemuslikult ühe platvormi analüüsi, arenduse ja hoolduse töödega, mistõttu ei ole nende tööde osadeks jaotamine selle riigihanke raames sisuliselt, majanduslikult ega töökorralduslikult otstarbekas. Lisaks toimib raamlepingu sõlmimise järgselt konkurents minikonkursside läbiviimise kaudu. Raamlepingu alguse tähtaeg on määratud üldandmetes indikatiivselt - registri tehniline lahendus nõuab alguskuupäeva määramist, kuigi see sõltub hanke läbiviimiseks kuluvast ajast. Leping sõlmitakse ja see hakkab kehtima esimesel mõistlikul võimalusel pärast hanke menetluse lõppu. Võimalusel ja vajadusel võib lepingu sõlmida ja selle täitmisega alustada enne hanke üldandmetes avaldatud lepingu kehtivuse eeldatavat algusaega. Hanke menetluse kulgemise pikenemisel üle selle aja võib lepingu sõlmida ja selle täitmisega alustada ka peale üldandmetes avaldatud lepingu kehtivuse eeldatavat algusaega.
Näita rohkem
Teenuse osutamisel on võimaldatud kaasata nooremarendajaid ja nooremspetsialiste (s.o arendajana karjääri alustavaid või vähese töökogemusega spetsialiste), et soodustada tööalase kogemuse omandamist ja toetada IKT-valdkonna järelkasvu (raamlepingu p. 4.1.1 ja 4.1.2).
Näita rohkem
Innovatsioonihange: Hanke alusel tellitud ehitustööd, asjad või teenused on uudsed või oluliselt täiustatud võrreldes muude juba turul olevate ehitustööde, asjade või teenustega.
Puuetega inimeste ligipääsetavuse kriteeriumide kasutamine tehnilistes kirjeldustes: Puuetega inimeste juurdepääsukriteeriume pole lisatud, sest hange ei ole mõeldud kasutamiseks füüsilistele isikutele
Peamine tegevuskoht või esinemispaik: Täpne piirkond määramata
Riik: Eesti 🇪🇪
Esitamiskoht: Kestus: 36 kuud
Preemiakriteeriumid
Hind ✅
Hind (osakaal): 40.0
Kvaliteedikriteerium (nimi): Vaata hanke alusdokumentidest
Kvaliteedikriteerium (osakaal): 60.0
Pealkiri
Partii identifitseerimisnumber:
LOT-0000
Menetlus
Protseduuri tüüp
Avatud menetlus ✅
Õiguslik alus: Direktiiv 2014/24/EL
Menetluskorra kirjeldus: Avatud hankemenetlus
Administratiivne teave
Pakkumiste või osalemistaotluste laekumise tähtaeg: 2026-05-18 12:00:00.000 📅
Pakkumiste avamise tingimused: 2026-05-18 13:00:00.000 📅
Pakkumiste avamise tingimused (koht): https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/
Keeled, milles võib esitada pakkumisi või osalemistaotlusi: eesti 🗣️
Minimaalne ajavahemik, mille jooksul pakkuja peab pakkumist säilitama: 4 kuud
Teave raamlepingu või dünaamilise ostusüsteemi kohta
Raamleping ühe ettevõtjaga ✅
Osalejate maksimaalne arv: 4
Hanketingimused
Avamise kuupäev: 2026-05-18 13:00:00.000 📅
Koht: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/
E-arveldamine: Nõutav
Kasutatakse elektroonilist makset ✅
Preemiakriteeriumid
Kaalu tüüp: Kaal (punktid, täpne)
Tellija
Nimi ja aadressid
Nimi: Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus
Riiklik registreerimisnumber:
70009770
Postiaadress: Pärnu mnt 132
Postiindeks: 11317
Postilinn: Tallinn
Piirkond: Extra-Regio NUTS 3 🏙️
Riik: Eesti 🇪🇪
Kontaktpunkt: Katrin Keert
E-post: hanked@tehik.ee 📧
Telefon: +372 53585358 📞
URL: https://www.tehik.ee 🌏
Ostja profiili aadress: https://www.tehik.ee 🌏
Tellija tüüp
Ministeerium või mõni muu riiklik või födreaalne ametiasutus
Peamine tegevus
Üldised avalikud teenused
Kommunikatsioon
Dokumentide URL: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/10122864/documents?group=B 🌏
Osalemise URL: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/10122864/tenders 🌏
Hankedokumendi keel: eesti 🗣️
Elektrooniline esitamine: Nõutav
Täiendav teave
Täiendav teave
Tegemist on olemuslikult ühe platvormi analüüsi, arenduse ja hoolduse töödega, mistõttu ei ole nende tööde osadeks jaotamine selle riigihanke raames sisuliselt, majanduslikult ega töökorralduslikult otstarbekas. Lisaks toimib raamlepingu sõlmimise järgselt konkurents minikonkursside läbiviimise kaudu. Raamlepingu alguse tähtaeg on määratud üldandmetes indikatiivselt - registri tehniline lahendus nõuab alguskuupäeva määramist, kuigi see sõltub hanke läbiviimiseks kuluvast ajast. Leping sõlmitakse ja see hakkab kehtima esimesel mõistlikul võimalusel pärast hanke menetluse lõppu. Võimalusel ja vajadusel võib lepingu sõlmida ja selle täitmisega alustada enne hanke üldandmetes avaldatud lepingu kehtivuse eeldatavat algusaega. Hanke menetluse kulgemise pikenemisel üle selle aja võib lepingu sõlmida ja selle täitmisega alustada ka peale üldandmetes avaldatud lepingu kehtivuse eeldatavat algusaega.
Näita rohkem
Nimi: Riigihangete vaidlustuskomisjon
Riiklik registreerimisnumber:
1000123
Postiaadress: Tartu mnt 85
Postiindeks: 10115
Postilinn: Tallinn
Piirkond: Extra-Regio NUTS 3 🏙️
Riik: Eesti 🇪🇪
E-post: vako@fin.ee 📧
Telefon: +3726113713 📞
Läbivaatamise keha
Sama kui: Vahendusmenetluse eest vastutav asutus
Läbivaatamise kord
Täpne teave läbivaatamismenetluse tähtaja(te) kohta: https://fin.ee/riigihanked-riigiabi-osalused/riigihanked/vaidlustusmenetlus
Teave elektrooniliste töövoogude kohta
Elektrooniline arveldamine on lubatud
Allikas: OJS 2026/S 072-251920 (2026-04-13)
Hanketeade (2026-05-07)
Objekt
Hanke ulatus
Hinnanguline väärtus ilma käibemaksuta: 10 000 000 EUR 💰
Menetlus
Administratiivne teave
Pakkumiste või osalemistaotluste laekumise tähtaeg: 2026-05-25 12:00:00.000 📅
Pakkumiste avamise tingimused: 2026-05-25 13:00:00.000 📅
Hanketingimused
Avamise kuupäev: 2026-05-25 13:00:00.000 📅
Muudatused
Esialgse teatise parandatav tekst
Jaotise number:
Uus väärtus
Tekst: tähtaja pikendamine
Muu lisateave
Muudatuse peamine põhjus: Teave ajakohastatud
Teave muudatuste kohta
Eelmise teate versioon, mida muudetakse: 5b532b4f-6836-4b2d-8bfd-8daa355b6805-01
Allikas: OJS 2026/S 090-321294 (2026-05-07)
Objekt
Hanke ulatus
Hinnanguline väärtus ilma käibemaksuta: 10 000 000 EUR 💰
Menetlus
Administratiivne teave
Pakkumiste või osalemistaotluste laekumise tähtaeg: 2026-05-25 12:00:00.000 📅
Pakkumiste avamise tingimused: 2026-05-25 13:00:00.000 📅
Hanketingimused
Avamise kuupäev: 2026-05-25 13:00:00.000 📅
Muudatused
Esialgse teatise parandatav tekst
Jaotise number:
PROCEDURE
Uus väärtus
Tekst: tähtaja pikendamine
Muu lisateave
Muudatuse peamine põhjus: Teave ajakohastatud
Teave muudatuste kohta
Eelmise teate versioon, mida muudetakse: 5b532b4f-6836-4b2d-8bfd-8daa355b6805-01
Allikas: OJS 2026/S 090-321294 (2026-05-07)
Hankelepingu sõlmimise teade (2026-08-31)
Objekt
Hanke ulatus
Raamlepingute maksimaalne maksumus selles hanketeates: 15 000 000 EUR 💰
Lepingu sõlmimine
Leping/partii sõlmitakse ✅
Partii identifitseerimisnumber:
Lepingu number:
Lepingu sõlmimise kuupäev: 2026-08-26 📅
Pealkiri: Raamleping Kodality OÜ
Teave pakkumiste kohta
Saadud pakkumiste arv: 10
Elektrooniliselt laekunud pakkumiste arv: 10
VKEdelt saadud pakkumiste arv: 10
Teave lepingu/partii väärtuse kohta (ilma käibemaksuta)
Raamlepingu maksimaalne maksumus: 15 000 000 EUR 💰
Lepingu/partii koguväärtus: 15 000 000 EUR 💰
Pakkumuse tunnus:
Osa või osade rühma tunnus:
Töövõtja nimi ja aadress
Nimi: Aktsiaselts Fujitsu Estonia
Riiklik registreerimisnumber:
Postiaadress: Sepise tn 7
Postiindeks: 11415
Postilinn: Tallinn
Piirkond: Extra-Regio NUTS 3 🏙️
Riik: Eesti 🇪🇪
E-post: info@ee.fujitsu.com 📧
Telefon: +3726113693 📞
Ettevõtja suurus: Suurettevõtja
Pakkumuse tunnus:
Nimi: Nortal AS
Riiklik registreerimisnumber:
Postiaadress: Lõõtsa tn 6
E-post: sales@nortal.com 📧
Pakkumuse tunnus:
Nimi: Dolm IT OÜ
Riiklik registreerimisnumber:
Postiaadress: Lõõtsa tn 12
E-post: info@dolmit.com 📧
Ettevõtja suurus: Väikeettevõtja
Pakkumuse tunnus:
Nimi: Kodality OÜ
Riiklik registreerimisnumber:
Postiaadress: Valukoja tn 10
E-post: info@kodality.com 📧
Allikas: OJS 2026/S 169-603286 (2026-08-31)
Objekt
Hanke ulatus
Raamlepingute maksimaalne maksumus selles hanketeates: 15 000 000 EUR 💰
Lepingu sõlmimine
Leping/partii sõlmitakse ✅
Partii identifitseerimisnumber:
LOT-0000
Lepingu number:
3-9/5107-1
Lepingu sõlmimise kuupäev: 2026-08-26 📅
Pealkiri: Raamleping Kodality OÜ
Teave pakkumiste kohta
Saadud pakkumiste arv: 10
Elektrooniliselt laekunud pakkumiste arv: 10
VKEdelt saadud pakkumiste arv: 10
Teave lepingu/partii väärtuse kohta (ilma käibemaksuta)
Raamlepingu maksimaalne maksumus: 15 000 000 EUR 💰
Lepingu/partii koguväärtus: 15 000 000 EUR 💰
Pakkumuse tunnus:
723848
Osa või osade rühma tunnus:
LOT-0000
Töövõtja nimi ja aadress
Nimi: Aktsiaselts Fujitsu Estonia
Riiklik registreerimisnumber:
10239452
Postiaadress: Sepise tn 7
Postiindeks: 11415
Postilinn: Tallinn
Piirkond: Extra-Regio NUTS 3 🏙️
Riik: Eesti 🇪🇪
E-post: info@ee.fujitsu.com 📧
Telefon: +3726113693 📞
Ettevõtja suurus: Suurettevõtja
Pakkumuse tunnus:
725265
Nimi: Nortal AS
Riiklik registreerimisnumber:
10391131
Postiaadress: Lõõtsa tn 6
E-post: sales@nortal.com 📧
Pakkumuse tunnus:
729399
Nimi: Dolm IT OÜ
Riiklik registreerimisnumber:
12809505
Postiaadress: Lõõtsa tn 12
E-post: info@dolmit.com 📧
Ettevõtja suurus: Väikeettevõtja
Pakkumuse tunnus:
725148
Nimi: Kodality OÜ
Riiklik registreerimisnumber:
14379569
Postiaadress: Valukoja tn 10
E-post: info@kodality.com 📧
Allikas: OJS 2026/S 169-603286 (2026-08-31)
Uued hanked seotud kategooriates 🆕