Toetuste administreerimise ja kontrolli süsteemi (TAKS) arendus- ja hooldustööde tellimine

Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi Infotehnoloogia Keskus

Sõlmitava raamlepingu objektiks on Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) IACS toetuste administreerimise ja kontrolli süsteemi (TAKS) ja sellega seotud liideste või TAKS-iga koostoimivate teiste tarkvarade osa(de) ja TAKS-i e-teenuste (nt e-PRIA TAKS-i puudutavad teenused) arendus- ja hooldustööde tellimine. Tarkvara arendus- ja hooldustööde hulka loetakse muuhulgas: 1) projekti juhtimist; 2) süsteemianalüüsi; 3) päringute ja aruannete koostamist; 4) tarkvara ja andmebaasi disaini; 5) programmeerimist; 6) testimist; 7) dokumenteerimist; 8) konsultatsiooni; 9) jm töid, mis on vajalikud TAKS-i ja TAKS-i e-teenuste arendamiseks ja hooldamiseks. Nt võidakse raamlepingu täitmise käigus luua hankijale ka uusi lahendusi (tarkvarasid), mis on seotud tarkvaraga TAKS. Sõlmitava raamlepingu eeldatav maksumus on 5 000 000 eurot ilma käibemaksuta. Sõlmitava raamlepingu maksimaalne maksumus on samuti 5 000 000 eurot ilma käibemaksuta. / Kõrvaldamise alused ja kvalifitseerimistingimused: Vaata hanke alusdokumentidest

Tähtaeg

Pakkumiste esitamise tähtaeg oli 2026-05-15. Hange avaldati aadressil 2026-04-13.

Tarnijad

Lepingu sõlmimise otsustes või muudes hankedokumentides on mainitud järgmisi tarnijaid:

Kes? Mida? Kus?
Hanke ajalugu
Kuupäev Dokument
2026-04-13 Hanketeade
2026-09-03 Hankelepingu sõlmimise teade
Hanketeade (2026-04-13)
Objekt
Hanke ulatus
Pealkiri: Toetuste administreerimise ja kontrolli süsteemi (TAKS) arendus- ja hooldustööde tellimine
Viitenumber: 309064-0000
Lühikirjeldus:
Sõlmitava raamlepingu objektiks on Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) IACS toetuste administreerimise ja kontrolli süsteemi (TAKS) ja sellega seotud liideste või TAKS-iga koostoimivate teiste tarkvarade osa(de) ja TAKS-i e-teenuste (nt e-PRIA TAKS-i puudutavad teenused) arendus- ja hooldustööde tellimine. Tarkvara arendus- ja hooldustööde hulka loetakse muuhulgas: 1) projekti juhtimist; 2) süsteemianalüüsi; 3) päringute ja aruannete koostamist; 4) tarkvara ja andmebaasi disaini; 5) programmeerimist; 6) testimist; 7) dokumenteerimist; 8) konsultatsiooni; 9) jm töid, mis on vajalikud TAKS-i ja TAKS-i e-teenuste arendamiseks ja hooldamiseks. Nt võidakse raamlepingu täitmise käigus luua hankijale ka uusi lahendusi (tarkvarasid), mis on seotud tarkvaraga TAKS. Sõlmitava raamlepingu eeldatav maksumus on 5 000 000 eurot ilma käibemaksuta. Sõlmitava raamlepingu maksimaalne maksumus on samuti 5 000 000 eurot ilma käibemaksuta. / Kõrvaldamise alused ja kvalifitseerimistingimused: Vaata hanke alusdokumentidest
Näita rohkem
Lepingu liik: Teenused
Tooted/teenused: Tarkvaraga seotud teenused 📦
Hinnanguline väärtus ilma käibemaksuta: 5 000 000 EUR 💰
Kirjeldus
Sisemine tunnus: 309064-0000
Täiendav teave:
Käesoleva riigihanke tulemusena sõlmitava raamlepinguga arendatavat tarkvara või arendatavaid tarkvarasid ei ole mõistlik jaotada erinevateks tükkideks, kuna tegemist on tervikliku süsteemiga. Ühes tarkvaras või tarkvara ühes osas tehtavad muudatused võivad mõjutada teiste tarkvarade või tarkvara teiste osade toimimist. Kui hankija jaotaks käesoleva riigihanke ühe menetluse raames erinevateks osadeks ja raamlepingu objektiks olevaid tarkvarasid või ühe tarkvara erinevaid osasid arendaksid/hooldaksid samaaegselt mitu erinevat pakkujat, ei saavutata raamlepingu eesmärki mõistlikult ja efektiivselt. Hankija ei kasutaks talle eraldatud rahalisi vahendeid säästlikult ja otstarbekalt. Hanke ühe menetluse raames osadeks mittejagamise põhjendus on terviklikult esitatud riigihanke pakkumuse esitamise ettepaneku punktis 2.
Näita rohkem
Täiendavad tooted/teenused: Tarkvara arendusteenused 📦
Strateegilise hanke eesmärk: Sotsiaalsete eesmärkide täitmine
Hindamiskriteeriumina on esitatud meeskonnaliikmete töö- ja eraelu tasakaalu toetamise meetme kriteerium
Keskkonnamõju vähendamist käsitlev lähenemisviis: Muu
Sotsiaalse eesmärgi edendamine: Muu
Puuetega inimeste ligipääsetavuse kriteeriumide kasutamine tehnilistes kirjeldustes: Puuetega inimeste juurdepääsukriteeriume pole lisatud, sest hange ei ole mõeldud kasutamiseks füüsilistele isikutele
Peamine tegevuskoht või esinemispaik: Tartu
Riik: Eesti 🇪🇪
Esitamiskoht: Kestus: 48 kuud
Preemiakriteeriumid
Kvaliteedikriteerium (nimi): Vaata hanke alusdokumentidest
Kvaliteedikriteerium (osakaal): 60.0
Hind
Hind (osakaal): 35.0
Kvaliteedikriteerium (osakaal): 5.0
Pealkiri
Partii identifitseerimisnumber: LOT-0000

Menetlus
Protseduuri tüüp
Avatud menetlus
Õiguslik alus: Direktiiv 2014/24/EL
Menetluskorra kirjeldus: Avatud hankemenetlus
Administratiivne teave
Pakkumiste või osalemistaotluste laekumise tähtaeg: 2026-05-15 12:00:00.000 📅
Pakkumiste avamise tingimused: 2026-05-15 13:00:00.000 📅
Pakkumiste avamise tingimused (koht): Riigihangete register
Keeled, milles võib esitada pakkumisi või osalemistaotlusi: eesti 🗣️
Minimaalne ajavahemik, mille jooksul pakkuja peab pakkumist säilitama: 4 kuud
Teave raamlepingu või dünaamilise ostusüsteemi kohta
Raamleping mitme operaatoriga
Osalejate maksimaalne arv: 1
Hanketingimused
Tuleb esitada lepingu täitmiseks määratud töötajate nimed ja nende kutsekvalifikatsioonid
Avamise kuupäev: 2026-05-15 13:00:00.000 📅
Koht: Riigihangete register
E-arveldamine: Nõutav
Kasutatakse elektroonilist makset
Preemiakriteeriumid
Kaalu tüüp: Kaal (punktid, täpne)

Õiguslik, majanduslik, finants- ja tehniline teave
Osalemise tingimused
Peamised rahastamistingimused ja maksekord ja/või viide neid reguleerivatele asjakohastele sätetele:
Raamlepingu tingimused on esitatud raamlepingu projektis lisas 3 ja hankelepingu tingimused hankelepingu projektides lisas 4.

Tellija
Nimi ja aadressid
Nimi: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi Infotehnoloogia Keskus
Riiklik registreerimisnumber: 77002179
Postiaadress: Tähe tn 4
Postiindeks: 51010
Postilinn: Tartu linn
Piirkond: Lõuna-Eesti 🏙️
Riik: Eesti 🇪🇪
Kontaktpunkt: Krista talvar
E-post: info.remitk@agri.ee 📧
Telefon: +372 58002115 📞
URL: https://remitk.ee/ 🌏
Ostja profiili aadress: https://remitk.ee/ 🌏
Tellija tüüp
Ministeerium või mõni muu riiklik või födreaalne ametiasutus
Peamine tegevus
Üldised avalikud teenused
Kommunikatsioon
Dokumentide URL: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/10176744/documents?group=B 🌏
Osalemise URL: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/10176744/tenders 🌏
Hankedokumendi keel: eesti 🗣️
Elektrooniline esitamine: Nõutav

Täiendav teave
Täiendav teave
Käesoleva riigihanke tulemusena sõlmitava raamlepinguga arendatavat tarkvara või arendatavaid tarkvarasid ei ole mõistlik jaotada erinevateks tükkideks, kuna tegemist on tervikliku süsteemiga. Ühes tarkvaras või tarkvara ühes osas tehtavad muudatused võivad mõjutada teiste tarkvarade või tarkvara teiste osade toimimist. Kui hankija jaotaks käesoleva riigihanke ühe menetluse raames erinevateks osadeks ja raamlepingu objektiks olevaid tarkvarasid või ühe tarkvara erinevaid osasid arendaksid/hooldaksid samaaegselt mitu erinevat pakkujat, ei saavutata raamlepingu eesmärki mõistlikult ja efektiivselt. Hankija ei kasutaks talle eraldatud rahalisi vahendeid säästlikult ja otstarbekalt. Hanke ühe menetluse raames osadeks mittejagamise põhjendus on terviklikult esitatud riigihanke pakkumuse esitamise ettepaneku punktis 2.
Näita rohkem
Vahendusmenetluse eest vastutav asutus
Nimi: Riigihangete vaidlustuskomisjon
Riiklik registreerimisnumber: 1000123
Postiaadress: Tartu mnt 85
Postiindeks: 10115
Postilinn: Tallinn
Piirkond: Extra-Regio NUTS 3 🏙️
Riik: Eesti 🇪🇪
E-post: vako@fin.ee 📧
Telefon: +3726113713 📞
Läbivaatamise keha
Sama kui: Vahendusmenetluse eest vastutav asutus
Läbivaatamise kord
Täpne teave läbivaatamismenetluse tähtaja(te) kohta: https://fin.ee/riigihanked-riigiabi-osalused/riigihanked/vaidlustusmenetlus
Teave elektrooniliste töövoogude kohta
Elektrooniline arveldamine on lubatud
Allikas: OJS 2026/S 073-257994 (2026-04-13)
Hankelepingu sõlmimise teade (2026-09-03)
Objekt
Hanke ulatus
Raamlepingute maksimaalne maksumus selles hanketeates: 5 000 000 EUR 💰

Lepingu sõlmimine
Leping/partii sõlmitakse
Partii identifitseerimisnumber: LOT-0000
Lepingu number: 4-3/201
Lepingu sõlmimise kuupäev: 2026-09-02 📅
Pealkiri: Raamleping
Teave pakkumiste kohta
Saadud pakkumiste arv: 3
Elektrooniliselt laekunud pakkumiste arv: 3
VKEdelt saadud pakkumiste arv: 3
Teave lepingu/partii väärtuse kohta (ilma käibemaksuta)
Raamlepingu maksimaalne maksumus: 5 000 000 EUR 💰
Lepingu/partii koguväärtus: 5 000 000 EUR 💰
Pakkumuse tunnus: 730200
Osa või osade rühma tunnus: LOT-0000
Töövõtja nimi ja aadress
Nimi: CGI Eesti OÜ
Riiklik registreerimisnumber: 10006966
Postiaadress: A. H. Tammsaare tee 56
Postiindeks: 11316
Postilinn: Tallinn
Piirkond: Põhja-Eesti 🏙️
Riik: Eesti 🇪🇪
E-post: ee.sales@cgi.com 📧
Telefon: +3726113693 📞
Ettevõtja suurus: Keskmise suurusega ettevõtja
Allikas: OJS 2026/S 171-612353 (2026-09-03)